1. Pasirinkite mėgstamą stalą, nes prie jo praleisite daug laiko.
Turėti patogią, gerai sutvarkytą vietą yra labai svarbu, jei visas jūsų darbas susijęs su kompiuteriu. Atkreipkite dėmesį į dydį: ar stalas yra pakankamai didelis jūsų užduotims atlikti, tačiau pakankamai mažas, kad neužimtų visos darbo vietos? Taip pat įsitikinkite, kad jis lengvai juda aukštyn ir žemyn, kad galėtumėte stovėti ir sėdėti (geriausias būdas išvengti nugaros skausmų). Kai kuriems žmonėms stovėjimas rytais padeda išlaikyti dėmesį ir suteikia impulsą produktyviai dienai.
2. Dažnai keiskite pozicijas
Turėtų būti savaime suprantama, kad kuo dažniau keičiame pozicijas, tuo labiau išvengiame sustingimo ir raumenų patempimo. Taip, žinau, iš pradžių gali būti sunku. Jei paprastai visą dieną sėdite ir nesate įpratę dirbti stovėdami, pabandykite trumpai pastovėti. Pradėkite nuo nedidelio atsistojimo trumpam, kad perskaitytumėte el. laiškus arba per trumpą susitikimą. Net 10-15 minučių per dieną stovint jau yra gera pradžia. Jei norite dirbti tikslingiau - nedvejodami atsisėskite. Jei natūraliai neperjungiate sėdėjimo ir stovėjimo, kas valandą ar panašiai nusistatykite priminimą, kuris primintų, kad reikia keisti padėtį.
3. Atlikite pratimus prie reguliuojamo aukščio stalo
Taip, tai jau kitas lygis! Nauda dar didesnė, kai stovėjimą papildo kokia nors veikla prie stalo. Tačiau kokius pratimus galite atlikti?
*Eikite vietoje. Nesvarbu, ar žengsite lėtais žingsniais, ar padidinsite tempą ir pakelsite kelius aukščiau, judėjimas prie rašomojo stalo gali būti toks pat veiksmingas, kaip ir pasivaikščiojimas ar bėgimas.
*Pritūpimai. Atlikdami pritūpimus dar labiau įdarbinsite kojas ir treniruosite klubus. Stovimo stalo aukštis yra patogus - įsikibkite į jo kraštus ir galite drąsiai tūpti.
*Rankų tempimas. Yra keletas pratimų, kuriuos galite atlikti: nuleiskite rankas prie šonų ir sukite pečius pirmyn ir atgal. Jei norite ko nors sunkesnio - susipinkite pirštus už nugaros ir ištieskite rankas, truputį stumdami aukštyn, kad pajustumėte pečių trauką - neperženkite patogios ribos.
*Pasistiebimai. Pasistiebimai yra lengviausiai prieinamas pratimas, kurį galite atlikti prie stovimo stalo. Tiesiog atsistokite tiesiai, pėdos turi būti pečių plotyje, lėtai pakelkite kojas ir visą svorį perkelkite ant pėdų kamuolio. Atliekant pratimą kojos turi būti tiesios. Išlaikykite tokią padėtį mažiausiai 10 sekundžių ir pakartokite tai 5 kartus, sudarydami vieną seriją.
*Pritūpimai į šoną. Atsistokite suglaudę kojas ir viena koja žengkite platų žingsnį į šoną. Sulenkite žingsniuojančios kojos kelį ir pritūpkite, kitą koją laikydami tiesią. Atsispirkite sulenkta koja, kad grįžtumėte į pradinę padėtį, ir pakartokite iš kitos pusės. Rekomenduojama atlikti nuo šešių iki penkiolikos pakartojimų kiekvienai pusei.
4. Nustatykite stovimąjį stalą į pageidaujamą padėtį
Stovimi stalai su atminties nustatymais - tai dar vienas dalykas, kurio turėtumėte norėti iš reguliuojamo aukščio stalo. Jau žinote, kad lengvai nustatydami stalą į pageidaujamą aukštį galite sumažinti raumenų įtampą, pagerinti laikyseną ir pagreitinti kraujotaką. Tačiau kiti dalykai yra tai, kad nereikia atsiminti jums tinkamo aukščio centimetrų tikslumu. Jūsų mėgstamos padėtys turėtų būti pasiekiamos vienu paspaudimu, kuris leidžia iškart pasiekti pageidaujamą aukštį. Taip galėsite sutelkti dėmesį ten, kur jo iš tikrųjų reikia.
5. Įsitikinkite, kad jūsų stalas turi įmontuotus įkrovimo lizdus
Galbūt manote, kad krovimo lizdai nelabai prisidės prie jūsų produktyvumo, bet patikėkite, jie gali iš pagrindų pakeisti situaciją. Prisiminkite visus tuos kartus, kai jūsų nešiojamasis kompiuteris išsikraudavo arba jūsų telefono baterija buvo nukrisdavo iki 2%? Organizuodami savo veiklą ir užtikrindami, kad jūsų įrenginiai visada būtų įkrauti ir paruošti darbui, galite sumažinti išsiblaškymą, sumažinti streso lygį ir dirbti efektyviau. Apskritai, niekas taip staigiai nesumažina produktyvumo kaip išsikrovęs nešiojamasis kompiuteris.
6. Planuokite reguliarias pertraukas
Net ir naudojant stovimą stalą, labai svarbu reguliariai daryti pertraukas, kad galėtumėte pajudėti ir pailsinti akis. Laikykitės 20-20-20 taisyklės: kas 20 minučių darykite 20 sekundžių pertrauką ir žiūrėkite į ką nors, kas yra už 20 pėdų. Ši praktika padeda išvengti akių nuovargio ir leidžia kūnui išsitiesti bei atsipalaiduoti. Šias pertraukėles išnaudokite pasivaikščiojimui, sveikam užkandžiui arba greitam tempimo pratimui atlikti.
7. Stebėkite savo pažangą naudodami stovimą stalą
Laikui bėgant stebėkite, kaip jaučiatės ir kaip dirbate prie reguliuojamo aukščio stalo. Atkreipkite dėmesį į savo energijos lygį, produktyvumą ir bet kokį fizinį diskomfortą. Vesdami dienoraštį arba naudodamiesi programėle, kuria stebite stovėjimo ir sėdėjimo laiką, galite sužinoti, kas jums geriausiai tinka. Atsižvelgdami į šią informaciją, koreguokite savo kasdienius įpročius, kad stovimas stalas būtų kuo naudingesnis.
8. Išlaikykite tinkamą ergonomiką
Užtikrinkite, kad jūsų stovimas stalas būtų įrengtas laikantis svarbiausių ergonomikos principų. Kompiuterio ekranas turėtų būti akių lygyje, o klaviatūra ir pelė turėtų būti išdėstytos taip, kad alkūnės sudarytų 90 laipsnių kampą. Tinkama ergonomika apsaugo kaklą, pečius ir riešus nuo įtampos ir padeda užtikrinti sveikesnę darbo aplinką. Apsvarstykite galimybę naudoti monitoriaus porankį arba reguliuojamą klaviatūros padėklą, kad galėtumėte tiksliai sureguliuoti savo nustatymus.
Išvados
Stovimo darbo stalo įtraukimas į kasdienę rutiną gali turėti didelį teigiamą poveikį jūsų psichinei sveikatai. Stovintys stalai - tai holistinis požiūris į fizinės ir psichinės gerovės gerinimą - nuo nuotaikos ir energijos lygio iki kūrybiškumo skatinimo ir produktyvumo didinimo. Tad kodėl gi nežengus pirmojo žingsnio sveikesnio ir laimingesnio savęs link? Apsvarstykite galimybę investuoti į mūsų reguliuojamus sėdimus stalus, turinčius visas reikalingas funkcijas, ir patirkite pokyčius patys. Jūsų protas ir kūnas jums padėkos.