Jei pastebėjote, kad diena iš dienos kenčiate nugaros skausmus dėl ilgo sėdėjimo prie darbo stalo, tikriausiai atėjo laikas pokyčiams. Elektriniai pakeliami stalai tampa vis populiaresni. Ir ne veltui! Visą dieną sėdint gali kilti diabeto ir svorio augimo rizika, o pakeliami stalai veikia priešingai. Be to, jie gali pagerinti laikyseną, sumažinti lėtinių ligų riziką, neleisti raumenims įsitempti ir sumažinti nuovargį, susijusį su ilgu sėdėjimu. Čia apžvelgiame, kaip ilgas valandas trunkantis sėdėjimas ant kėdės veikia jūsų sveikatą ir kokius pokyčius (net ir nedidelius) galima padaryti, kad darbas ir gyvenimas taptų daug patogesnis ir lengvesnis.
Kaip iš tikrųjų visą dieną sėdint paveikiamas jūsų kūnas?
Jei ilgai sėdite prilipę prie kėdės, jūsų kūne vyksta rimti pokyčiai, kurie gali turėti įtakos jūsų sveikatai. Įsivaizduokite: jūsų kraujotaka pradeda lėtėti, sutrinka kraujotaka, o raumenys įsitempia. Rezultatas? Atsiranda sustingimas, sutrinka laikysena, o stuburui ir apatinei nugaros daliai tenka vis didesnis spaudimas.
Be to, įsitaisius ant kėdės padidėja tokių sveikatos problemų kaip diabetas ir širdies ligų rizika. Nepamirškime ir savo raumenų - dėl sėdėjimo jie negauna reikiamos treniruotės, todėl yra silpni ir neaktyvūs.
Bet yra dar daugiau. Ilgalaikis sėdėjimas taip pat stabdo medžiagų apykaitą, todėl atsiranda reali galimybė priaugti svorio. Sumažėja organizmo gebėjimas reguliuoti kraujospūdį, cukraus kiekį kraujyje ir skaidyti kūno riebalus. Taip pat yra tyrimų, kuriuose teigiama, kad net kai kurių rūšių vėžys yra susijęs su ilgalaikiu neaktyvumu. Sėdimas gyvenimo būdas tampa vis didesne grėsme mūsų sveikatai.
Kaip pakeliami darbo stalai gali padėti jums susidoroti su visais šiais dalykais?
Jie gali veiksmingai sumažinti sėdėjimo laiką darbo dienos metu! Tai reiškia, kad jūs, kaip šių stalų naudotojas, esate linkęs keisti sėdimąją ir stovimąją padėtį, o ne ilgai sėdėti. O tai suteikia daug naudos jūsų fizinei sveikatai - tik pažvelkite į tai:
1. Degina kalorijas
Tyrimai rodo, kad užtenka 30 minučių sėdėjimo, kad tai atsilieptų neigiamai jūsų sveikatai. Ilgai sėdint medžiagų apykaita gali sumažėti net 90%. Taigi įsivaizduokite, ką jūsų organizmui padarys 8 valandos per dieną. Sėdėdamas žmogus sudegina apie 80 kalorijų per valandą - maždaug tiek pat, kiek slinkdamas ar žiūrėdamas televizorių, o stovėdamas sudegina apie 88 kalorijas per valandą. Gal dabar tai neatrodo daug, bet savaitės pabaigoje šie skaičiai susideda.
2. Palaiko taisyklingą laikyseną
Naudojant pakeliamą stalą galima pagerinti savo laikyseną, nes stuburas lieka vienoje linijoje, o jūs nesikūprinate. Dėl to suaktyvėja pagrindiniai raumenys, kurie palaiko nugarą ir laikyseną. Be to, sėdėjimo ir stovėjimo keitimas padeda nesustingti ir išvengti įtampos, jei per ilgai sėdite. O dažniausiai visi taip ir darome - sėdime per ilgai.
3. Pagerina kraujotaką
Jūsų kraujotaka jums milijoną kartų padėkos, jei dirbdami keisite sėdimą ir stovimą darbą. Per ilgas sėdėjimas gali sukelti kraujotakos problemų, pavyzdžiui, kojų patinimą ar tirpimą. Tačiau reguliariai atsistodami ir judėdami galite paskatinti sveiką kraujotaką. Taigi, jei norite, kad jūsų kūnas judėtų, o kraujas tekėtų sklandžiai, būtinai turėtumėte pagalvoti apie galimybę išbandyti reguliuojamo aukščio darbo stalus.
4. Apsaugo apatinę nugaros dalį nuo skausmo
Dauguma mūsų žino, ką reiškia visą dieną sėdint jausti apatinės nugaros dalies skausmą. Pakeliamas stalas gali pakeisti situaciją. Šitoks stalas, leisdamas keisti padėtį visą dieną, priverčia jus judėti ir sumažina spaudimą apatinei nugaros daliai. Tai aktyvus darbo būdas, kuris gali labai pakeisti jūsų savijautą. Įtraukti į darbo rutiną keletą stovėjimo pertraukėlių gali būti paprastas, bet veiksmingas būdas atsisveikinti su diskomfortu.
5. Treniruoja ir padeda raumenims
Kai stovite, jūsų kojų raumenys turi dirbti daugiau, kad išlaikytų jūsų kūno svorį. Laikui bėgant jie tampa stipresni ir atsparesni įtampai. Be to, kai stovite, jūsų kūnas atlieka korekcijas ir diktuoja jums kartkartėmis pajudėti, perkeliant kūno svorį, kad netaptumėte sustingę ar įsitempę. Taigi dienos pabaigoje išvengsite arba bent jau sumažinsite raumenų (ypač nugaros ir kaklo srityse) įsitempimą ir padarysite savo raumenis aktyvius, kokie jie turėtų būti.
6. Padeda sumažinti lėtinių ligų riziką
Yra daug tyrimų, įrodančių, kad padėties keitimas iš sėdimos į stovimą gali padėti išvengti tokių ligų, kaip diabetas, nutukimas ir net kai kurių rūšių vėžys. Mūsų kūnai buvo sukurti judėti. Sėdint (taip pat ir per ilgai stovint) mūsų biologinės sistemos sutrinka ir ligų rizika kaip reikiant padidėja.
Svarbiausia yra tai, kad...
Jei perskaitėte straipsnį, tikriausiai nereikia kartoti, kad visą dieną trunkantis sėdėjimas ne juokais veikia jūsų kūną. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek laiko praleidžiate įsitaisę ant kėdės, ir rasti būdų, kaip įtraukti daugiau judesio į savo dieną. Nesvarbu, ar tai būtų tempimo pratimai prie stalo darbo dienos metu, ar investicija į pakeliamą stalą. Reguliuojamo aukščio stalai, pavyzdžiui, „HomeOne“ arba „HomePro“, turi daugybę privalumų, kurie tiesiogiai veikia jūsų kūną ir ilgalaikę savijautą. Išleiskite šiek tiek pinigų stalui, prie kurio gerai jausitės, ir būkite tikri, kad teisingai pasirinkote sau ir savo produktyvioms dienoms.